

Kissan ruokinta on taitolaji, jonka tavoitteena on aina hyvinvoiva lemmikki. PrimaCat Classic on kissan märkäruoka, joka antaa ravitsevan pohjan kissasi terveelliselle ruokavaliolle. Classic-täysravinnoista kissasi saa kaikki tarvitsemansa ravintoaineet.
Classic-märkäruoat ovat PrimaCatin suosituin tuotesarja, joka on kehitetty asiakkaiden toiveiden pohjalta. Classicien huolella suunniteltu resepti vastaa kissan luontaisiin ravitsemustarpeisiin maistuvuutta unohtamatta:
Lue lisää, mitä kuuluu kissan lajityypilliseen ruokavalioon.
Asuuko kotonasi leikattu sisäkissa tai ylipainoinen kissa? PrimaCat Classic kissan märkäruoka steriloiduille kissoille on erinomainen valinta, kun kissa tarvitsee painonhallintaa. Leikatuille kissoille suunnitellut Classic-märkäruoat sisältävät hieman tavallista vähemmän rasvaa, ja niiden kivennäisainekoostumus auttaa ehkäisemään steriloiduille ja kastroiduille kissoille tyypillisiä virtsatievaivoja. Tutustu runsaasti lihaa sisältävään kalkkunan makuiseen steriloitujen kissojen Classiciin. Voit valita kissallesi myös Lohta kastikkeessa -kissanruoan steriloiduille kissoille.
Onko kotiisi kenties vasta muuttanut kissanpentu? PrimaCatin valikoimasta löytyy myös kissan märkäruoka alle vuoden ikäisille kissanpennuille. PrimaCatin penturuoassa on sopiva rasvapitoisuus kasvavalle kissalle sekä lisättyjä omega-3-rasvahappoja tukemaan kissanpennun hermoston ja näön kehitystä. Lue lisää lihaisan herkullisesta kissanpentujen Classic-märkäruoasta.
Jonain päivänä kissallesi maistuu mainiosti siipikarja, mutta toisena päivänä vain kala saattaa houkutella kissan ruokakupin ääreen. Kissojen ailahteleva mieli voikin hankaloittaa kissan ruokintaa.
PrimaCatin ratkaisu kissanruokinnan pulmiin on Classic-kissanruokasarjan laaja makuvalikoima:
Aikuisten kissojen herkullisia Classic-makuja voi ostaa sekä yksittäisinä aterioina että käytännöllisissä lajitelmapakkauksissa. Neljä erilaista lajitelmapakkausta helpottaa kissasi ruokintaa ja tuo vaihtelua kissan päivittäiseen ruokavalioon. Jokaisessa lajitelmapakkauksessa on kaikkiaan 12 annosateriaa.
Hyytelölajitelmassa ja kastikelajitelmassa on kolme annospussia neljää eri makua: siipikarjaa, nautaa, kalaa ja lammasta. Asiakkaiden toiveesta PrimaCatin valikoimassa on nyt myös siipikarjalajitelma, jossa ei ole lainkaan kalaa. Tämä lajitelma sisältää neljä ateriaa kutakin herkullista makua: kalkkunaa, ankkaa ja siipikarjaa.
Myös steriloitujen kissojen Classic-annosateriat on saatavilla omassa lajitelmapakkauksessaan, joka sisältää sekä kalkkunaa että lohta kastikkeessa.
Valmistamme laadukkaat PrimaCat Classic -täysravinnot omalla tehtaallamme Tšekeissä, ja merkittävä osa niiden raaka-aineista tulee tehtaamme läheltä Euroopasta. Tutustu PrimaCat-kissanruokien valmistusmaihin ja raaka-aineiden alkuperään.
Koska kissat osaavat toisinaan olla hyvin valikoivia ruokailijoita, kaikilla PrimaCat-tuotteilla on 100-prosenttinen maistuvuus- ja laatutakuu. Jos ostamasi kissan märkäruoka ei miellytäkään kissaasi, korvaamme tuotteen sinulle. Lue lisää tyytyväisyystakuusta.